הרשמה לקבלת מאמרים בניהול

אני מתחייבת לשלוח בכל חודש רק מאמרים בעלי ערך מוסף. בכל מקרה תמיד תהיה לך בחירה- לצאת, או להשאר ולקבל את המאמר הבא!

מאמרים אחרונים בניהול

פוסטים אחרונים בטד

המלצתו המלאה של אלון יניב, מנהל בית דקל

אלון יניב
מנהל בית דקל

לכל המעוניין,

הנדון: אסנת חזן – הנחייה של צוות הוסטל בית דקל

שלום רב,
“בית דקל” הינו הוסטל קהילתי פתוח לנערים, השייך לעמותת “אותות” (לשעבר “שחל”) ופועל תחת הגג של חסות הנוער. ההוסטל אשר מונה עד 16 נערים בגילאי 14-18, מהווה מסגרת מכינה לחיים המשלבת חינוך, טיפול ושיקום. ההוסטל נועד לנערים שחוו קשיים ותסכולים במישור הלימודי, משפחתי וחברתי, ומעוניינים לעשות שינוי בחייהם. המסגרת נותנת הזדמנות וסיכוי לעשות שינוי משמעותי בחיי הנערים ומסייעת להסתגלותם לנורמות חברתיות מקובלות, כל זאת באווירה חמה, משפחתית ותומכת.
אסנת מנחה את הצוות המוביל של ההוסטל ואותי באופן אישי כמנהל ההוסטל בשנתיים האחרונות. אסנת נכנסה להנחיה של הצוות בתקופה של משבר חמור שעבר ההוסטל בכל המימדים, אשר כמעט וגרם לסגירתו. המשבר התבטא בירידת הביטחון עצמי, איבוד תחושת המסוגלות העצמית של הצוות, תקופה בה התחלף רוב הצוות המוביל, כולל מנהל ההוסטל. חשוב לציין שבמסגרת מורכבת כמו שלנו, כל שינוי בצוות ההוסטל משפיע על תחושת הביטחון והיציבות שאנו מנסים להעניק לנערים שלנו. לכן, שינוי כל כך מהותי בצוות, כפי שהיה, עורר הדים, הן בצוות והן בקרב הנערים. אסנת ליוותה אותנו בכל התהליך הזה, תוך שימת דגש על המשמעויות השונות של השינויים לכל אחד מאנשי הצוות ולנערים. בראייה ברורה ובהירה של התהליך שאנו עוברים כצוות ועלינו לעבור, אסנת ידעה ללוות אותנו בקצב המתאים לכל אחד מאיתנו, תוך הצבת סטנדרט גבוה של עבודה והתקדמות שלנו כצוות, ודרישה לאומץ בעבודה האישית הנדרשת מאיתנו.
העבודה בהוסטל כוללת תקופות סוערות וחשיפה לסיטואציות לא פשוטות, אשר מקרינות גם על היחסים בתוך הצוות. בהנחיה שלה אסנת משרה תחושה של רוגע, תחושה שאין מה להיבהל מהתמודדות עם תכנים ותחושות לא פשוטים. בהנחייתה נעשתה עבודה אינטנסיבית על נושאים של גיבוש, שיתוף פעולה ועבודת צוות, תהליך שאנו עוד בעיצומו, אולם ניכר שעברנו דרך ארוכה. בנקודות של קונפליקט בצוות אסנת סייעה לצדדים השונים לראות את נקודת המבט של הצד האחר. אסנת ידעה לכוון אותנו לתת מקום חשוב לכוחות, ליתרונות של כל איש צוות, ובכך להעצים אותו ולהגביר את רמת המחויבות שלו לצוות ולנערים.
הליווי של אסנת התייחס כל הזמן לממדים השונים של התהליכים שהצוות צריך לעבור. לצד התייחסות לכאן ועכשיו, אסנת התעקשה תמיד לחשוב קדימה, ועזרה לנו לתכנן את השלב הבא בגדילה שלנו כצוות.
עבורי הליווי של אסנת משמעותי בכמה אופנים. ההנחיה שלה כללה מאפיינים של הנחיה קלאסית, לצד התייחסות ולימוד של מאפיינים של התנהגות ארגונית ותהליכים של שינוי ארגוני, לצד שכלול המיומנויות הניהוליות שלי. אני ממליץ עליה בחום. אסנת היא נכס לכל ארגון אשר יזכה ליהנות מיועצת אינטליגנטית, יצירתית, היודעת להעביר את הידע הנרחב שיש לה, תוך התייחסות למאפיינים הספציפיים של הארגון.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן